Sociālās izglītības projekts Start(IT) ieguvis balvu konkursā “Balva Cilvēka izaugsmei” kategorijā “Par izcilu ieguldījumu izglītībā”.

Balvu konkursa “Balva Cilvēka izaugsmei” mērķis ir veicināt Latvijas iedzīvotāju izglītību, veselību un labklājību, kā arī izcelt sociālās atbildības iniciatīvas. Konkursa patrons ir Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis un to organizē Amerikas Tirdzniecības palāta Latvijā, ASV vēstniecība Latvijā un Latvijas Pilsoniskā alianse.

Lasīt tālāk...

Talsu 2. vidusskolas pirmo klašu skolēnus, 21. martā, apmeklēja roboti Lenijs un Zipijs. Viesošanos nopelnīja 1.b klase, kas bija vieni no uzvarētājiem Datorikas mācību platformas Start(IT) rīkotajā radošajā konkursā, kurā tika iesniegti teju 300 darbi. Abi kolorītie roboti apciemoja arī Valdemārpils vidusskolu un Lībagu sākumskolu.

Gada sākumā IT uzņēmuma Accenture sociālā izglītības projekta Start(IT) komanda izsludināja radošu konkursu Latvijas skolām – “Kā Datorika manīs pasauli?”, kurā aicināja skolēnus iztēloties nākotnes pasauli. Viņu uzdevums bija radošā veidā – zīmējot, līmējot, rakstot vai būvējot – parādīt, kā tehnoloģijas mainīs pasauli un kādā pilsētā varētu dzīvot datorikas tēli – roboti Lenijs un Zipijs.

Lasīt tālāk...

Konkursa “Kā Datorika mainīs pasauli?” otrā uzvarētājskola, kas saņēma piedzīvojumu ar Leniju un Zipiju, bija Rīgas 53. vidusskola. Abi robotiņi 22.martā apciemoja 4.a klasi, kura bija izcīnījusi darbošanos kopā ar Datorikas vēstnešiem.

Bērni risināja uzdevumus, bet Lenijs un Zipijs šoreiz uzņēmās skolotāju lomas, pārbaudot iesniegtās atbildes. Pēc uzdevumiem un spēlēm, bērni saņēma pārsteiguma dāvaniņas no Start(IT), bet Datorikas robotiņi – iespēju sajusties kā īstām rokzvaigznēm, sniedzot autogrāfus un taisot fotogrāfijas.

Lasīt tālāk...

Lai popularizētu informācijas tehnoloģiju (IT) nozari skolēnu vidū kā perspektīvu nākotnes profesijas izvēlei un palielinātu skolēnu skaitu, kuri padziļināti apgūst programmēšanu, Latvijā ir nodibināts IT izglītības fonds.

“IT izglītības fonds ir atvērts sadarbībai un aicina iesaistīties ikvienu, kas vēlas pārmaiņas esošajā IT izglītībā. Strādājot kopā, mēs varam panākt labus rezultātus. Latvijā ir jāturpina IT skolotāju apmācības, jāsekmē datorikas mācību materiālu izstrāde, lai skolēniem datoriku un programmēšanu pasniegtu interesantā un saistošā veidā. Arī valstiskā līmenī ir jāstiprina ar IT izglītību saistītie jautājumi,” šodien Latvijas Universitātes mazajā aulā, prezentējot Start(IT) Sārto grāmatu, skaidroja IT uzņēmuma Accenture Latvijas filiāles vadītājs Maksims Jegorovs.

Lasīt tālāk...

Informātikas un programmēšanas skolotāji! Tāpat kā pagājušajā gadā, arī šogad augustā tiek plānoti programmēšanas kursi, lai palīdzētu jums sagatavoties Start (IT) lekciju pasniegšanai skolās. Piedāvājam programmēšanas kursus informātikas un programmēšanas skolotājiem ar iepriekšējām zināšanām Java programmmēšanas valodā.

Kursi paredzēti informātikas un programmēšanas skolotājiem, kuri beiguši Start (IT) programmēšanas kursus un izmanto Start(IT) lekcijas skolēnu apmācībai. Trīs dienu kursi notiks Rīgā, RTU Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātē Meža ielā 1.

Lasīt tālāk...

Start(IT) draugi, aicinām jūs uz ikgadējo konferenci, kas šogad notiks 12. jūnijā!

Noslēdzoties mācību gadam, vēlamies aicināt informātikas skolotājus, skolu direktorus, pašvaldību pārstāvjus, skolēnus, skolēnu vecākus, kā arī visus citus interesentus apmeklēt projekta Start (IT) konferenci, kas notiks šī gada 12.jūnijā pulksten 11.00, viesnīcā Islande Hotel, Ķīpsalas ielā 20. Lūdzam līdz 9.jūnijam par savu dalību informēt, reģistrējoties.

Lasīt tālāk...

10.decembrī, atzīmējot starptautisko programmētāju dienu, mēs aicinām bērnus apmeklēt Start(IT) programmēšanas pasākumu kopā ar vecākiem.

Jautrā gaisotnē apgūsim dažādas interesantas lietas, programmēsim Lego robotus, eglītes un vēl visu ko! Iepriekšējas zināšanas programmēšanā nav nepieciešamas!

Lasīt tālāk...

Šobrīd aicinām reģistrēties skolas, kuras vēlas iesaistīties vai turpināt darbību projektā "Start IT" un uzsākt programmēšanas nodarbības savā skolā jaunajā mācību gadā.

Skolām, kuras būs reģistrējušās, varēsim piešķirt palīgus – mentorus, līdz ar to neskaidrību un jautājumu gadījumā ikvienai no šīm skolām būs iespēja saņemt atbalstu un palīdzību. Papildus tam, mums būs iespēja sekot līdzi, novērtēt un apbalvot gan skolas, gan skolotājus un skolēnus.

Lasīt tālāk...

Noslēdzoties mācību gadam, vēlamies aicināt informātikas skolotājus, skolu direktorus, pašvaldību pārstāvjus, kā arī visus citus interesentus apmeklēt programmas StartIT konferenci, kas notiks šī gada 4.jūnijā pulksten 11.00, konferenču centrā Citadele, Rīgā, Republikas laukumā 2A.

Konferencē informēsim par programmas StartIT panākumiem 2013./2014.mācību gadā, kā arī par jaunumiem, kurus sagaida visus programmas dalībniekus jau nākamajā mācību gadā. Konferences dalībniekiem būs iespēja arī uzzināt projektā iesaistīto skolu un pašvaldību pieredzi.

Lasīt tālāk...

Informātikas skolotāji! Tāpat kā pagājušajā gadā, arī šogad augustā tiek plānoti programmēšanas kursi, lai palīdzētu jums sagatavoties Start (IT) lekciju kursa pasniegšanai skolās. Piedāvājam programmēšanas kursus informātikas skolotājiem ar un bez iepriekšējām zināšanām programmmēšanā.

Kursu mērķis ir sniegt nepieciešamās programmēšanas zināšanas, lai jūs varētu sagatavoties Start (IT) programmēšanas kursa pasniegšanai skolēniem. Kursu ietvaros tiks apgūta programmēšanas valoda Java caur Android aplikāciju veidošanu. Skolotāji tiks iepazīstināti ar integrēto programmēšanas vidi Eclipse un Android - aplikāciju izstrādes instrumentiem. Veidotās aplikācijas tiks apskatītas gan emulātorā, gan fiziskajos Android-aparātos.Tiks apskatītas Android-aplikāciju sagataves, ar kuru palīdzību tiks ilustrēti atšķirīgie programmēšanas un algoritmu aspekti. Kursi paredzēti informātikas skolotājiem, kuri vēlas apgūt Java programmēšanas valodu un pasniegt programmēšanas nodarbības skolēniem.

Lasīt tālāk...

Sezonas noslēguma pasākums notiks 20.maijā!

Mūsu pasaule nemitīgi un strauji attīstās – katru dienu mēs pavirzamies par vienu mazu soli tuvāk labākai rītdienai. Un šos mazos soļus, kā arī lielos lēcienus mēs veicam ar jaunās ābeces palīdzību – programmēšanu! Paskatoties sev apkārt Jūs pamanīsiet, ka ir grūti nosaukt lietas, kuru radīšanā vai darbībā netiek izmantota programmēšana, tādēļ varam droši apgalvot, ka programmēšanas iemaņas kļūs arvien svarīgākas cilvēku ikdienā un to izaugsmē. Tad kādēļ gaidīt? Paņem likteni savās rokās un sāc tagad! Jo ātrāk iemācīsies vai palīdzēsi saviem bērniem atklāt šo jauno pasauli, jo vairāk viņi spēs piedalīties šo pārmaiņu procesā. Varbūt kāds pat būs globālu pārmaiņu autors? Galu galā pat daudzi lielākie un grandiozākie atklājumi, un inovācijas ir nākuši arī no viena cilvēka, ja tam ir pareizi instrumenti pie rokas, vai ne? Un nākotnes instruments ir mūsu prāts.

Lasīt tālāk...

Tuvojoties Lieldienām, Start (IT) zaķis ir satraucies, jo viņam grozā tikai baltas olas vien! Bet Lieldienās taču vajag krāsainas, raibas, svītrainas, cakainas utt.

Palīdzi zaķim un piedalies Lieldienu digitālo olu krāsošanas konkursā! Izkrāso olas tā, kā norādīts uzdevumā. Skaistākās olas autoram mūsu zaķis ir sagatavojis pārsteiguma balvu.

Lasīt tālāk...

Kā informācijas tehnoloģijas var palīdzēt, ja esi mūziķis vai tikai plāno par tādu kļūt?

Kādas mobilās aplikācijas ir pieejamas un izmantojamas ikdienā saistībā ar mūziku un kādas tehnoloģijas izmanto DJ, kas ir sociālie mediji un kā tie var noderēt ? Uzzini Start (IT) lekcijās, kas pieejamas šeit:

Lasīt tālāk...

Programmēšanas kurss portālā būs pieejams no š.g. septembra, to varēs izmantot gan skolēni, gan skolotāji visā Latvijā bez maksas.

Šobrīd aicinām reģistrēties skolas, kuras vēlas iesaistīties projektā "Start IT" un uzsākt fakultatīvās programmēšanas nodarbības savā skolā jaunajā mācību gadā. Lūdzam aizpildiet reģistrācijas formu, lai mēs varētu ar Jums sazināties!

Lasīt tālāk...

Paldies par Jūsu interesi iesaistīties izglītības projektā Start (IT)!

Esam saņēmuši vairāk kā 270 pieteikumus bezmaksas kursiem informātikas skolotājiem „ Programmēšanas pamati” augustā. Lai varētu nodrošināt kvalitatīvu mācību procesu un tehnisko nodrošinājumu, šobrīd reģistrācija kursiem tiek slēgta pirms plānotā pieteikšanās termiņa beigām. Tomēr, ņemot vērā lielo atsaucību un interesi, plānojam organizēt šādas apmācības arī turpmāk, iepriekš par to izziņojot plašsaziņas medijos un mūsu mājas lapā.

Lasīt tālāk...

2013. gada 21. augusts, RTU, Kaļķu ielā 1

Aicinām informātikas skolotājus, kā arī citus interesentus apmeklēt konferenci: „Informācijas tehnoloģiju novitātes izglītībā 2013”.

Lasīt tālāk...