Talsu 2. vidusskolas pirmo klašu skolēnus, 21. martā, apmeklēja roboti Lenijs un Zipijs. Viesošanos nopelnīja 1.b klase, kas bija vieni no uzvarētājiem Datorikas mācību platformas Start(IT) rīkotajā radošajā konkursā, kurā tika iesniegti teju 300 darbi. Abi kolorītie roboti apciemoja arī Valdemārpils vidusskolu un Lībagu sākumskolu.

Gada sākumā IT uzņēmuma Accenture sociālā izglītības projekta Start(IT) komanda izsludināja radošu konkursu Latvijas skolām – “Kā Datorika manīs pasauli?”, kurā aicināja skolēnus iztēloties nākotnes pasauli. Viņu uzdevums bija radošā veidā – zīmējot, līmējot, rakstot vai būvējot – parādīt, kā tehnoloģijas mainīs pasauli un kādā pilsētā varētu dzīvot datorikas tēli – roboti Lenijs un Zipijs.

“Šī bija pirmā reize, kad pirmklasnieki piedalās šādā konkursā. Dalība uzreiz vainagojusies ar uzvaru, tāpēc bērni līdz pēdējam mirklim nespēja noticēt, ka tiksies ar Datorikas tēliem klātienē. Arī es paziņojumu par uzvaru sociālā tīkla Facebook Start(IT) lapā pārlasīju vairākkārt, lai noticētu, ka patiešām esam uzvarējuši un priecīgo ziņu varētu nodot skolēniem. Savu nākotnes pasauli bija izdomājis un attēlojis ikviens skolēns, tāpēc tā ir gan klases kopīgā uzvara, gan arī katrs bērns jūtas lepns par savu darbiņu un godam nopelnīto balvu,” stāsta Talsu 2. vidusskolas datorikas un informātikas skolotāja, direktora vietniece izglītības jomā Liene Katlapa.

Pasākumā draudzīgie roboti kopā ar bērniem izspēlēja dažādas spēles, kas prasīja gan loģisko domāšanu, gan vērīgumu, gan izveicību. “Pirmklasnieki ar lielu sajūsmu uzņēma skolā ilgi gaidītos viesus – robotus Leniju un Zipiju, un ar lielu entuziasmu piedalījās spēlēs un pildīja robotu sagatavotos uzdevumus. Skolēniem šī tikšanās bija pozitīvi saviļņojošs piedzīvojums, kas paliks atmiņā ilgāku laiku,” piebilst skolotāja.

Savu viesošanos Talsu novadā Lenijs un Zipijs noslēdza ar pārsteiguma apciemojumu Valdemārpils vidusskolā un Lībagu sākumskolā, kur priecēja Start(IT) konkursa dalībniekus, kopā ar skolēniem spēlējot spēles un risinot uzdevumus.

Talsu 2. vidusskolas 1.b klases darbs: https://www.facebook.com/liene.katlapa/videos/1061770860551579/

Par viesošanos vairāk: https://www.facebook.com/startitlv/posts/1032042813541255