Start IT klātienes seminārs tehnoloģiju mācību jomas skolotājiem “Iedvesmas diena” 13. jūnijā


Kā ierasts, mēs, nodibinājums “IT Izglītības fonds” ar uzņēmuma Accenture atbalstu, vēlamies nosvinēt šī mācību gada noslēgumu ar semināru “Iedvesmas diena”, kas nosrināsies 13. jūnijā.

Pasākums sniegs iespēju iedvesmoties jaunām idejām, dalīties pieredzē, stiprināt profesionālo kopienu, iepazīties ar aktuālākajām tendencēm tehnoloģiju mācību jomā un piedalīties praktiskajā darbnīcā, lai apgūtu ko jaunu.

 

✅ Pieteikšanās pasākumam no 21. maija: https://forms.gle/nZrzMXpFpCpzBbRW7 

 

✅ Aicinām rezervēt savu vietu savlaicīgi, jo vietu skaits ir ierobežots! Pieteikšanās noslēgsies līdz ko tiks sasniegts maksimālais dalībnieku skaits.

 

✅ Par dalību seminārā tiks izsniegta profesionālās pilnveides apliecība. 

 

 

 

SEMINĀRA PROGRAMMA:

 

11.00 – 11.20 

Semināra atklāšana, Accenture uzruna, aktualitātes tehnoloģiju jomā

 

11.20 – 13.30 

Pieredzes stāsti

 

Izglītības roboti –  ceļš programmēšanas izpratnei

Pieredzes stāstā aplūkota Photon, mBot un micro:bit robotu integrācija mācību procesā, lai skolēniem saprotamā un iesaistošā veidā apgūtu programmēšanas un animāciju veidošanas pamatus. Tehnoloģiju izmantošana ļāva uzreiz novērot programmēšanas rezultātus, kas veicināja skolēnu interesi, aktivitāti un izpratni par apgūstamo.

/ Elīna Juska, Māteru Jura Kazdangas pamatskolas datorikas skolotāja / 

 

Virtuālais ceļojums uz vulkāniem – ģeogrāfija, ko var piedzīvot

Šajā pieredzes stāstā dalīšos stāstījumā, kā izveidoju interaktīvu virtuālās realitātes mācību līdzekli vulkānu veidu salīdzināšanai vidusskolas ģeogrāfijas kursam. Dalīšos ar praktiskajiem soļiem, izmantotajiem rīkiem un izaicinājumiem, kā arī demonstrēšu, ka šādu rīku var izveidot jebkurš pedagogs – pat bez programmēšanas prasmēm. Mērķis ir iedrošināt citus izmēģināt tehnoloģiju iespējas jēgpilnā un skolēniem saistošā veidā.

/ Ieva Tenberga, Rīgas 84.vidusskolas ģeogrāfijas skolotāja /

 

Metode “Dizaina desmitminūte”

“Dizaina desmitminūte” ir desmit minūšu prezentācija, kuras laikā katram ir iespēja pastāstīt klasesbiedriem par ar dizainu saistītu darbu, kas redzēts, dzirdēts, lasīts un ko ieteiktu citiem, dodot iespēju uzzināt ko jaunu un noderīgu. Iedvesmas stāstā uzzināsiet, kā ideja radusies un kā tā tiek īstenota un arvien uzlabota, kā arī būs unikāla iespēja piedzīvot vienu dizaina desmitminūtes prezentāciju.

/ Ance Kancere, Siguldas pilsētas vidusskolas dizains un tehnoloģijas I un II skolotāja / 

/ Anete Učelniece un Rūta Sedleniece, Siguldas pilsētas vidusskolas skolnieces / 

 

eTwining projektu pieredzes

Stāsts par Latvijas un citu eTwinning iesaistīto valstu pieredzi, īstenojot sadarbības projektus tehnojoģiju jomā, un par to kā projektu metode var kļūt par daļu no ikdienas darba procesa. Tiks aktualizēti arī ieguvumi un iespējas, ko Eiropas skolu sadarbības tīkls eTwinning piedāvā skolotājiem Latvijā.

/ Liene Millere, eTwinning Nacionālā atbalsta dienesta pārstāve, pedagoģijas eksperte /

 

Topošās datorzinātņu skolotāju biedrības dibinātāju aicinājums

Iepazīstināsim ar topošo datorzinātņu mācību priekšmetu skolotāju biedrību – organizāciju, kas apvienos Latvijas datorikas un citu datorzinātņu priekšmetu skolotājus ar mērķi veidot stipru profesionālo kopienu, veicināt pieredzes apmaiņu, sniegt metodisko atbalstu un nodrošināt interešu pārstāvību valsts līmenī. Runāsim par biedrības dibināšanas iemesliem, galvenajiem darbības virzieniem un ieguvumiem izglītības kvalitātei un skolotāju sadarbībai.

/ Agate Cipule, Cēsu 1. pamatskolas skolotāja /

/ Ieva Hermane, Salaspils 1. vidusskolas skolotāja /

/ Artūrs Cāns, Privātā pamatskolas “Domdaris” skolotājs /

 

13.30 – 14.00

Kafijas pauze

 

14.00 – 15.30 

Ievads darbā ar BBC Micro:bit mikrodatoriem 

BBC Micro:bit ir neliels programmējams mikrodators, ko izstrādājis BBC sadarbībā ar vairākiem tehnoloģiju partneriem, lai veicinātu skolēnu interesi par programmēšanu un elektroniku. Tas ir īpaši paredzēts izglītības vajadzībām, galvenokārt bērniem un jauniešiem. Darbnīcas laikā būs iespēja izpildīt dažus uzdevumus, iepazīties ar IT Izglītības fonda izstrādātajiem materiāliem un citiem resursiem, kurus iespējams izmantot darbā ar mikrodatoriem.

/ Zinta Zālīte- Supe, Latvijas Universitātes Izglītības zinātņu un psiholoģijas fakultātes docētāja /