“Dizains un tehnoloģijas” priekšmeta mācības pedagogiem

Nākamajā mācību gadā skolās sāks īstenot jaunu - Tehnoloģiju mācību jomu, kurā skolēni apgūs saturu trīs mācību priekšmetos: “Dizains un tehnoloģijas”, “Datorika” un “Inženierzinības”. IT Izglītības fonds aicina šī priekšmeta vadošos pedagogus reģistrēties nedēļu garām mācībām, kuru laikā varēs padziļināti apgūt vidusskolas standartā iekļautos tematus: dizaina domāšana, digitālais produktu dizains, vides un interjera dizains, kā arī modes dizains. 

Latvijas Mobilais Telefons (LMT) un inovāciju kvartāls VEFRESH pievienojās “IT Izglītības fondam” ar mērķi atbalstīt “Dizains un tehnoloģijas” metodisko materiālu izstrādi un skolotāju apmācību, līdzīgi kā fonda Start(IT) projekts atbalsta programmēšanas mācību priekšmetu. 

““Dizains un tehnoloģijas” priekšmeta saturā uzsvars no konkrētas lietas izgatavošanas ir pārcelts uz dizaina domāšanas izkopšanu un dažādu prasmju apguvi, kas noderēs nākotnes darba tirgū. Dizaina domāšana ir darba metode, ko arvien vairāk uzņēmumu Latvijā izmanto, lai attīstītu inovatīvus pakalpojumus un produktus,” tā notikušajā vebinārā skolu direktoriem norādīja LMT prezidents un Vidzemes Augstskolas profesors Juris Binde. 

28. maija tiešsaistes vebinārā “Atbalsts vidusskolas tehnoloģiju jomas mācību priekšmetam Dizains un tehnoloģijas I un II” vairāk kā 70 skolu direktoriem bija iespēja uzzināt, kādi bezmaksas mācību materiāli un mācības būs pieejamas, lai atbalstītu šī priekšmeta pedagogus. Direktori uzzināja vairāk arī par dizaina domāšanu kā metodi, kas var tikt izmantota ne tikai tehnoloģiju, bet arī citos mācību priekšmetos un skolas vadības darba ietvaros. Vebinārā skolu vadītāji kopā ar Guntaru Catlaku, Zani Oliņu, Eviju Celmu, Viesturu Celmiņu un Jeļenu Solovjovu piedalījās diskusijā un izteica savu viedokli par “Dizains un tehnoloģijas” priekšmeta attīstību un skolu savstarpēju sadarbību vienas pilsētas vai pašvaldības ietvaros. 

 “Vasaras izskaņā rīkosim “Dizains un tehnoloģijas” klātienes praktiskās mācības pedagogiem. Tajās aicinām piedalīties vienu pedagogu no skolas, kurš būs galvenais atbildīgais par priekšmeta īstenošanu un varēs nodot iegūtās zināšanas un prasmes citiem iesaistītajiem skolotājiem. Bezmaksas mācībās varam uzņemt 40 pedagogus. Visi materiāli, uz kuru pamata tiks veidotas mācības, būs pieejami ikvienam interesentam. Pirms pāris nedēļām veiksmīgi noslēdzās mūsu organizētās Start(IT) programmēšanas pedagogu mācības, tāpēc esam pārliecināti, ka ar tehnoloģiju jomas skolotājiem ir jāturpina strādāt un sadarboties, lai arī skolēni uzzinātu par aktualitātēm IKT nozarē,” uzsver “IT Izglītības fonda” vadītāja E.Celma.

Mācību datumi redzami zemāk un reģistrācija mācībām atvērta līdz 30.06.2020, aizpildot šo anketu.


Skolotāju klātienes mācības Rīgā: 

17.08.2020, 10:00-18:00 - Dizaina domāšanas darbnīca ar Jeļenu Solovjovu

18.08.2020, 10:00-18:00 - Produktu digitālais dizains ar Irīnu Ganēviču un Jeļenu Solovjovu

19.08.2020, 10:00-18:00 - Interjera dizaina darbnīca ar Lieni Jākobsoni

20.08.2020, 10:00-18:00 - Vides dizaina darbnīca ar Dinu Suhanovu

21.08.2020, 10:00-18:00 - Modes dizains ar Indru Komarovu

 

 


Atpakaļ