Kā rast idejas un apgūt jauno?

Indra Blaua

Siguldas pilsētas vidusskolas vizuālās mākslas un angļu valodas skolotāja

Man kolēģi bieži vien jautā: “Kur Tu smelies idejas un kā Tu zini tik daudz par dažādām tehnoloģijām?” Atbilde patiesībā ir ļoti vienkārša – meklēt un mācīties pašam. Vēlos dalīties ar dažiem padomiem un resursiem, kas varētu noderēt arī jums.

Visas pasaules skolotāji ir ļoti aktīvi sociālajos tīklos. Sociālajā platformā Twitter sekoju daudziem aktīviem skolotājiem no dažādām valstīm, un viņi dalās ar idejām. Redzēto pārbaudu, un ja man tas šķiet saistoši un noderīgi, dalos tālāk ar saviem kolēģiem. Sekoju arī citu mācību priekšmetu skolotājiem, tāpēc nereti varu kādu ideju piegādāt arī matemātikas vai citu priekšmetu skolotājiem.

Kāpēc man patīk tieši Twitter platforma? Jo tajā savu burbuli veido Tu pats. Tev rādās tas saturs, ko esi izvēlējies, tapēc ir ļoti vienkārši tikt pie noderīga un kvalitatīva satura. Iesāku ar pievienošanos grupai “WeAreTeachers”. No šīs grupas pamazām izvēlējos atsevišķus cilvēkus, kam sekot.

Vairāki resursi, ko esmu atradusi tieši šajā laikā, kad ir bijis jāuzsāk attālinātais mācību process:

- Vienkārši un saprotami par MS Teams lietošanu.

- Youtube kanāls par dažādu rīku lietošanu un visādiem trikiem tajos.

- Baltā online tāfele, ja nav citas tāfeles. Bez maksas, bez reģistrēšanās.

- Dažādas īsas angļu valodas pašmācības stundas.

- Stundas angļu valodas runas attīstīšanai - ar video un darba lapām.

Ko mēs esam ieguvuši no pārejas uz attālinātajām mācībām? Man ir liels prieks, ka vairāki kolēģi ir apguvuši digitālos rīkus nu jau nākamajā līmenī. Esam apraduši ar to balsi, kas skan mūsu izveidotajos ierakstos, jo “tā taču nav mana balss”. Skolotāju savstarpējā sadarbība ir kļuvusi daudz ciešāka. Ikkatram ir nepieciešams atbalsts, uzmundrinājums, kopīga dienas vai nedēļas notikumu pārrunāšana. Viennozīmīgi esam uzlabojuši arī savas angļu valodas prasmes. Kas to būtu domājis, ka runāsim par “assignmentiem”, “šērošanu”, “postiem”, “editošanu” un “strīmošanu”. 😊

Viena no manām mīļākajām lietām ir tā, ka dienas vidū varu iziet dārzā un pasēdēt saulītē, jo MS Teams platformā varu kominucēt pat mežā, galvenais ir nepieciešams interneta pieslēgums.

Lai mums visiem daudz iedvesmas, enerģijas un lai izdodas!


Atpakaļ