Kampaņa "Start IT". Piesakiet IT profesionāļu vizīti savā skolā!

 

🟢 Kas ir kampaņa “Start IT”?


Mēs, IT Izglītības fonds sadarbībā ar IT uzņēmumu, fonda dibinātāju, Accenture, un atbalstītāju Eazy BI uzsākam kampaņu “Start IT”, kuras ietvaros tehnoloģiju jomas profesionāļi dosies uz Rīgas un Pierīgas vidusskolām, lai 11. un 12. klašu skolēniem pastāstītu vairāk par IT nozari. Skolās nozares eksperti iepazīstinās skolēnus ar IT daudzveidību un dalīsies savā pieredzes stāstā par savu karjeras izvēli jeb kas tieši viņus pamudināja veidot karjeru tehnoloģiju nozarē. 


Kampaņas ideja ir radusies balstoties uz 2022. gada pētījumu “Digitālās prasmes nākotnes karjerai”. Pētījuma viens no uzdevumiem bija kritiski izvērtēt digitālās pratības līmeni un piemērotību ar tehnisko jaunradi saistītas karjeras veidošanai indivīdu līmenī un atbilstību sabiedrības vajadzībām. Balstoties uz pētījuma secinājumiem un rekomendāciju iesaistīt nozari, lai jaunieši gūtu priekštatu par IT jomas daudzveidību un saprastu digitālās pratības nozīmīgumu ne tikai mācību procesā, bet arī profesionālajā izaugsmē- karjeras izvēlē, tika definēti trīs kampaņas mērķi: 

👉 aktualizēt STEAM mācību priekšmetus, parādot to, ka Latvijā tehnoloģiju joma paplašinās un karjeras izvēles spektrs nozarē ir starpdisciplinārs un dinamiski attīstās,

👉 iedrošināt jauniešus, ka tehnoloģiju jomā nav obligāti nepieciešamas “raķešzinātnieka” prāta spējas, lai konkurētu ar tehnoloģijām saistītajā darba tirgū,

👉 palielināt interest jauniešiem par studiju programmām Latvijā, kuras ir saistītas ar tehnoloģijām un eksaktajām zinātnēm. 

 


🟢 Kad kampaņa norisināsies un kā skolai pieteikties?

Kampaņas “Start IT” norisināsies šī mācību gada:

1. semestrī no 18. semtembra līdz 12. decembrim - PIETEIKŠANĀS IR NOSLĒGUSIES
2. semestrī no 1. februāra līdz 30. aprīlim - PIETEIKŠANĀS BŪS IZSLUDINĀTA JANVĀRĪ

 

 

🟢 Kā līdz šim ir veicies kampaņas pilotprojektā?


Pagājušā mācību gada beigās mēs uzsākām šīs kampaņas pilotprojektu “Start IT”, kura ietvaros daudzi Accenture IT jomas profesionāļi devās uz Rīgas vidusskolām, lai pastāstītu 9. - 12. klašu skolēniem par to, kā ir strādāt IT jomā un, kas nepieciešams, lai ar tehnoloģijām varētu nodarboties gan hobija līmenī, gan profesionāli, veidojot karjeru dažādās nozarēs.


Pilotprojektā piedalījās 15 vidusskolas, piesakot kopā 65 klases. Attēlos varat aplūkot kā mums ir veicies, tiekoties ar 1130 jauniešiem.

 

 

 


Atpakaļ