Programmēšanas hakatonā vidusskolēni rada risinājumus, lai palīdzētu jauniešiem atrast darbu

Šī gada 29.-30.maijā norisinājās ES Programmēšanas nedēļas hakatona pirmā kārta, kurā piedalījās 54 skolēni 10 komandās no visas Latvijas. Hakatona laikā dalībnieki piedalījās izglītojošās programmēšanas un uzņēmējdarbības darbnīcās, saņēma pieredzējušu mentoru atbalstu un 24 stundu laikā radīja digitālus risinājumus, lai palīdzētu jauniešiem Latvijā atrast darbu.


Pēc žūrijas vērtējuma trīs komandas ar augstāko vērtējumu saņēma vērtīgas balvas no IT Izglītības fonda un IT uzņēmuma “Cognizant Latvia”. Pirmo vietu ieguva komanda “CodeBreakers” no Rīgas 1. Tālmācības vidusskolas, piedāvājot platformu, kurā jaunieši var izvēlēties darbu atbilstoši savai pieredzei, savukārt darba devēji - sniegt atsauksmes par darbiniekiem. Otro vietu ieguva komanda “Iesācēji”, kuru izveidoja dalībnieki no Rīgas 72.vidusskolas, Ozolnieku vidusskolas, Puzes pamatskolas un Valmieras Valsts ģimnāzijas. Komanda izstrādāja tīmekļa vietni, kurā jaunie darba meklētāji tiešsaistē var izpildīt testus, lai noteiktu savas prasmes. Savukārt trešās vietas ieguvēji ir komanda “Chronos” no Mārupes Valsts ģimnāzijas ar lietotājiem draudzīgu mobilo lietotni, kurā darba meklētāji ērti var pārskatīt piedāvājumus un ar čata palīdzību sasniegt darba devēju.


Visas desmit komandas turpinās dalību hakatonā un tiksies finālā rudenī, lai izstrādātu prototipu un cīnītos par iespēju prezentēt savu ideju Eiropas līmeņa žūrijai ES Programmēšanas nedēļas laikā no 2021. gada 9. līdz 24. oktobrim. Vasaras laikā jaunieši papildu saņems pieredzējušu mentoru atbalstu un tehnoloģiju apmācības, lai sagatavotos hakatona finālam. Līdzīgi hakatoni jau notikuši Īrijā, Grieķijā, Itālijā un Rumānijā, un nākotnē norisināsies arī Slovēnijā.


“IT nozarē ļoti svarīga ir spēja pašam gūt ieskatu par konkrēto problēmu, tāpēc hakatoni ir lielisks veids, kā padarīt mācīšanos interesantu. 24 stundu laikā ar dažādu jomu profesionāļu palīdzību spējām izstrādāt prototipu tīmekļa lietotnei, kas palīdz jauniešiem atrast vasaras darbu. Šis hakatons man palīdzēja izprast aktuālākās digitālās prasmes, es ieguvu paliekošus kontaktus ar saviem komandas biedriem un labi pavadīju laiku,” saka hakatona dalībnieks Kristaps.


“Hakatona izaicinājums bija tieši laikā, jo sakrita ar mūsu šī brīža problēmām. Mūsu vienkāršā ideja pārvērtās par efektīvu risinājumu darba meklēšanai un deva mums pārliecību par komandas spējām,” saka dalībnieks Roberts.


ES Programmēšanas nedēļas hakatonu organizē Eiropas Komisija un vietējie ES programmēšanas nedēļas vēstnieki. Latvijas nacionālo hakatonu atbalsta IT Izglītības fonds, programmēšanas skola “Learn IT”, programmēšanas skola “Datorium”, Rīgas Biznesa skola, uzņēmums “Cognizant Latvia” un Valsts izglītības satura centrs. Vairāk par pasākumu: https://codeweek.eu/hackathons/latvia

 

Papildu informācija:
Linda Sinka
ES Programmēšanas nedēļas vēstniece Latvijā
linda@learnit.lv
26112090


Atpakaļ