Iedvesmas diena 2022

Atklāšana
IT Izglītības fonds ar Accenture Baltics atbalstu Latvijas skolām dāvina drukāta formāta mācību līdzekļus “Dizains un tehnoloģijas”.

"Dizaina domāšana vidusskolā"
Ance Kancere, Dizaina un tehnoloģiju un programmēšanas skolotāja Siguldas pilsētas vidusskolā, izglītības projektu un programmu koordinatore Siguldas Tehnoloģiju izglītības centrā. Izglītību ieguvusi Rīgas Tehniskās universitātes maģistra grādu kā informācijas tehnoloģiju projektu vadītāja. Vēlāk papildinājusi savas zināšanas un prasmes, iegūstot pedagoga kvalifikāciju. Patīk ceļot un izpētīt jaunas vietas, mācīties, rūpēties par augiem un sēņot.

"Sporta Pils dārzi"
Renāte Lagzdiņa - projekta "Sporta pils dārzi" idejas autore un vadītāja, 2022. gada Rīgas vasaras kultūras programmas kuratore. "Sporta pils dārzi" ir rīdzinieku veidots projekts ar mērķi atvērt un nodot pilsētnieku lietošanā pašlaik neizmantoto Sporta pils teritoriju. Šogad projekts iekļauts starp prestižās Eiropas pilsētu publiskās ārtelpas balvas pieciem finālistiem. Novembrī, Barselonā notiks projektu prezentācijas, kur paziņos šī gada uzvarētājus. Renāti interesē, kā starpdisciplināri kultūras projekti var veicināt sabiedrības labsajūtu un veidot priekpilnāku, atbildīgāku un harmoniskāku pilsētu un sabiedrību. Šobrīd studē mākslas vēsturi maģistrantūrā Ņujorkas pilsētas universitātes Hunter koledžā.

"Papildinātā realitāte"
Zinta Zālīte-Supe - IT Izglītības fonda projektu vadītāja, pavasarī absolvējusi Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes maģistrantūras programmu "Tehnoloģiju inovācijas un dizains izglītībā". Zinātniskā asistente Latvijas Universitātē. Interesē tēmas, kas saistītas ar izglītības tehnoloģijām un dizainu.

"Paula Stradiņa Medicīnas Vēstures muzejs"
Kaspars Vanags - Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeja direktors, kurators. Londonas Universitātes Kortolda mākslas institūtā ieguvis maģistra grādu mākslas vēsturē ar specializāciju muzeju studijās. Veidojis izstādes un dažādus mākslas projektus. 2020. gadā kļuvis par Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeja vadītāju. Uzskata, ka medicīnas muzejam jākalpo par platformu, kas pulcē atšķirīgus viedokļus un spēcina sabiedrības veselības pratību.

"VEF kvartāla infrastruktūra"
Viesturs Celmiņš - pilsētplānotājs, inovāciju kustības VEFRESH vadītājs un antropologs ar specializāciju dizainā un plānošanā. VEFRESH palīdz īstenot un ieviest ilgtspējīgus mobilitātes risinājumus gan jaunuzņēmumiem, gan korporācijām. Sadarbībā ar Olesunnas (Ålesund) pašvaldību Norvēģijā un Rīgas domi, VEFRESH ir apņēmies pielāgot un ieviest ANO Smart Sustainable Cities (U4SSC) programmas principus pilsētām un plānotājiem Latvijā.

"Ņujorkas dārzi. Tiesības uz pilsētu"
Gundega Laiviņa - laikmetīgā teātra un starpdisciplināru mākslas notikumu kuratore, vairāk nekā 15 gadu vadījusi Latvijas Jaunā teātra institūtu un Starptautisko jaunā teātra festivālu “Homo Novus”. Šobrīd dzīvo Ņujorkā, kur tikko kā absolvējusi urbānās vietrades programmu Prata institutā Bruklinā, ASV.

"Izglītības vide"
Elīza Spilnere - "Skola2030" vecākā eksperte tehnoloģiju mācību jomā, 2020.gada pavasarī absolvējusi Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes bakalura programmu "Mājturības un tehnoloģiju skolotājs". Rīgas 72. vidusskolas dizaina un tehnoloģiju skolotāja 10.-12.klasēs. Aktīva dzīvesveida piekritēja, interesē dizains un klausāmsarunas, kas sniedz plašāku redzējumu.

"Īslaicīgās arhitektūras un pilsētvides dizaina vasaras skola"

Dina Suhanova - arhitekte, šobrīd – Latvijas Mākslas akadēmijas Laikmetīgās mākslas, dizaina un arhitektūras institūta pētniece. Mācību materiāla par Vides dizainu Dizaina un tehnoloģiju pedagogiem autore, strādājusi praktiskajā projektēšanā, bijusi vairāku pilsētvides vasaras skolu vadītāja un arhitektūras projektēšanas kursu lektore augstskolā. Arhitekta izglītība Rīgas Tehniskajā universitātē, Maģistra grāds Mākslas vēsturē un teorijā Latvijas Mākslas akadēmijā."Vilnius as an Open School"
Unė Kaunaitė ir Edu Vilnius, organizācijas, kuras mērķis ir uzlabot izglītības kvalitāti Viļņā, vadītāja. Viņa ir daļa no komandas, kuras mērķis ir pārveidot izglītības pieredzi, palīdzot skolotājiem visā pilsētā paplašināt savas klases. Viļņa pārkārto savu izglītības sistēmu, lai padarītu to noturīgāku un atbilstošāku nākotnes ekonomikai, izveidojot projektu “Vilnius as an Open School”, kas bīda robežas, kad un kā būtu jāsniedz izglītība, cerot uzlabot skolēnu motivāciju, karjeras iespējas un pilsonības sajūtu. Iepriekš Une ir strādājusi par Lietuvas premjerministra padomnieci izglītības, zinātnes, kultūras un sporta jautājumos. Viņa ir ieguvusi maģistra grādu izglītībā Kembridžas Universitātē, kā arī humanitāro maģistra grādu psiholoģijā un sociālajā antropoloģijā Sentendrjūsas Universitātē. Viņa ir arī trīs noveļu autore.

Diskusija. 
Iedvesmas dienas 2022 kopsavilkums, piedalās: Dina Suhanova, Gundega Laiviņa, Renāte Lagzdiņa; moderē - Haralds Burkovskis


Atpakaļ